היסטוריה בקופסה

לח

 

הרבה מאוד גורמי אי ודאות משפיעים בימים אלה על הטלוויזיה. שינויים מהותיים חרצו את גורלה, מרגע כניסתה לזירה של המהפכה הטכנולוגית בדמותו של האינטרנט. מה לא נאמר ונכתב, על האינטרנט. כמעט הכל. עוצמתו ניכרת בהשפעתו על האנושות ככלל ובהפיכתו לחלק מחיינו בפרט.

יותר מזה – עצם המחשבה, שכבר לא כל כך מציאותי לנהל את חיינו, ולקרוא את העולם, ללא אותה רשת תקשורת בינלאומית, הפכה למציאות כשלעצמה. שהרי מה החלופה? להתבודד, ולהתנתק מהסביבה? שלא נדע!

כן, זוהי משמעות הפלטפורמה שעדיין לא אמרה את המילה האחרונה, ומה שעשוי יותר לעניין, היא העובדה, שאת אותם משפטים, יכולנו ליחס ואכן ייחסו, להופעתו של שחקן החיזוק הטכנולוגי שפרץ לחיקנו במאה העשרים –  הטלוויזיה.

כיום זה נתפס כבלתי ניתן להשוואה, אבל רק נתפס. הנה תזכורת אחת לכך. הידעתם? האו"ם קבע את תאריך ה 21 בנובמבר כיום הטלוויזיה העולמי. מועד בינלאומי זה נועד כדי להכיר בהשפעות שיש לטלוויזיה על העולם המודרני. יום זה לא נקבע לציון חגיגתו של הטלוויזיה, אלא של המסר שהיא מעבירה לצופים ולעולם. הטלוויזיה היא סמל לתקשורת, ואין בלתה.

כך היה, וכך הוגדר. כך היא עדיין נתפסת בתודעתם של רבים, וכך היא גם הולכת ומתרחקת מהסטטוס ומהתדמית ההיסטורית שליוותה אותה. כן, היא גם וגם.

רק על דבר אחד אין עוררין: נטישתם של רבים את צפיית החדשות בטלוויזיה. מה שהיה נהוג לקרוא "מהדורת השבט"

תאמינו או לא, הכותרת של המדגם האחרון היא: "מפלצות הרייטינג התכווצו". עובדה לא כל כך פשוטה אם לוקחים בחשבון את המסורת שסבבה את הפריים טיים החדשותי. ומה לא קיבלנו ולא עזר: קידמה טכנולוגית, מגוון ערוצי החדשות, ואפילו את אמון הציבור בחדשות הטלוויזיה, ביחס למדיה המתחרה באינטרנט. זאת ועוד, לא הצליחו לשחזר את מה שהיה. מדורת השבט פרשה מצפייתה בחדשות הטלוויזיה.

יהיו אשר יהיו הגורמים שהובילו לכך. ההתרשמות והדאגה מהשינוי החברתי, השבטי, בנוגע להרגלי הצפייה, מעניין במיוחד רק את זכייני הערוצים ומקדמי המדיום. נו טוב, גם את הרוב, שיישוב לחיק הקופסא רק עם שריקת המלחמה, לא עלינו!

אסון גלובלי מפתיע, או משחק כדורגל מיוחד. בקיצור, רוצים אימה או התרגשות.

שיתוף ב facebook
שרית זייברט

שרית זייברט

סטודנטית במחזור 3 של אייטם
סגירת תפריט

I-TEM

בית הספר היחיד בארץ ללימוד מקצוע העיתונות

  • ללמוד מאנשי התקשורת הטובים ביותר
  • תכנית לימודים יסודית המשלבת תאוריה ותרגול מעשי
  • סטאז' והשתלבות בתעשייה
  • תרגול טכניקות של ראיון ושל כתיבה
  • סיורים מקצועיים בגופי העיתונות

לפרטים ולהרשמה

כתבו לנו

CONTACT